ایمیل

تلفن

09154476393

سنگ های اسلب (slab)
1399/6/20 0

سنگ های اسلب (slab)

(slab) سنگ های اسلب
به خاطر ترکیب رنگ فوق العاده این سنگ بیشتر در هتل ها و دفاتر تجاری و منازل لوکس استفاده می شود. قیمت آن نسبت به دیگر سنگ ها بیشتر است و بیشتر نیاز کشور به این سنگ از طریق واردات بر طرف می شود اما معادنی هستند که استخراج این نوع سنگ را در داخل کشور انجام می دهند. بیشتر این معادن در استان فارس هستند.
ابعاد سنگ اسلب چقدر است؟
این نوع برش از سنگ ها ابعادی بیشتر از 120*220 سانتی متر دارند. پس از این که سنگ ها از معدن خارج شدند، آن ها را به سنگبری می برند. برش سنگ ها را در کارخانه با ابعاد و اندازه های متنوع انجام می دهند.
به دلیل برخورداری از پتانسیل صادراتی تولید و ارائه اسلب دارای اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای است. برش سنگ های اسلب باید به صورت ساب عالی، شفافیت زیاد و ضخامت دقیقی انجام شود. همچنین برش آن باید یکنواخت و خیلی دقیق باشد تا برای صادرات با کیفیت و عالی باشد. این سنگ یکی از محبوب ترین کاربردهای سنگ اسلب طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مربوط به آشپزخانه و حمام است. استفاده از سنگ های اسلب با برش های طبیعی راه میانبری برای دسترسی آسان به این سبک زندگی است. کاربرد سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی جدید و نو ظهور نیست.
اسلب در زبان لاتین به معنای ورق / برگه / قطعه می باشد. تولید سنگ به روش اسلب یکی از روش های جدید فرآوری سنگ می باشد که با دستگاه های مخصوصی همچون اره و وایر کات انجام می شود. بر خلاف روش قدیمی برش سنگ که با استفاده از دستگاه های دوار که اصطلاحاً (قله بُر) نامیده می شوند و سنگ خام با حرکت دایره ای صفحه برش بریده می شود، در روش اسلب سنگ خام (کوپ) به صورت حرکت رفت و برگشتی توسط تیغه مخصوص ورقه ورقه می شود. ابعاد ورقه های سنگ بسیار بزرگتر از تایل یا سنگ قله بری می باشد. این ابعاد وابسته به قواره ی کوپ خام سنگ و همچنین میزان پرتی سنگ پس از گونیا شدن آن می باشد. عمدتا این ابعاد از عرض ۸۰ سانتی متر به بالا می باشد.
 سنگ گرانیت کاگما گلد:
سنگ گرانیت فیروزه ای:
سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد جزء سنگ های شبه گرانیت است. سنگ گرانیت فیروزه ای از لحاظ برش سخت برش است ولی از نظر ساب و فرآوری شبیه سنگ های گرانیت نیست و ساب پذیری عالی ندارد. سنگ گرانیت فیروزه دارای تم رنگی آبی فیروزه ای با رگه های طلایی و قهوه ای است که این رنگ و طرح خاص همانند کاشی های قدیمی ایرانی است که هر بیننده ای را مجذوب خود می نماید. سنگ گرانیت فیروزه مشهد را می توان در نمای فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده نمود. جهت مشاهده لیست قیمت سنگ گرانیت فیروزه مشهد اینجا کلیک نمایید.
معدن این سنگ در استان خراسان می باشد و توانسته با تولید ماهیانه 500 تن کوپ در ابعاد و طرح های گوناگون بازار داخل و خارج را تامین نماید.
برش این محصول در کارخانه های گرانیت بر و مرمریت بر امکان پذیر است که هر کدام نقاط مثبت و منفی خود را دارد. این محصول دارای رنگ زمینه آبی فیروزه ای است و خطوط طلایی و قهوه ای در آن وجود دارد که پخش شدگی آن ها زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کرده است. این سنگ مانند کاشی های آنتیک جذابیت و آرامش خاصی را به بیننده انتقال می دهد.
 
یکی از بزرگترین ویژگی ها و مزیت های سنگ مرمریت دهبید اسپایدر براق و صیقلی بودن سطح سنگ می باشد. در تولید اسلب این سنگ در صورت استفاده از تجهیزات مناسب و اجرای صحیح عملیات ساب، کیفیت بسیار بالا و زیبایی خیره کننده ای را به همراه خواهد داشت.
معدن سنگ دهبید اسپایدر در صفاشهر به فاصله 175 کیلومتری از شمال شیراز در استان فارس قرار دارد. این سنگ را می توان یکی از زیباترین سنگ های مرمریت تیره رنگ به حساب آورد. سنگ مرمریت دهبید اسپایدر را تنها سنگبری هایی که دارای دستگاه های پیشرفته برش و ساب هستند می توانند فرآوری و عرضه کنند. سنگبری رویال دهبید جهت عرضه سنگ مرمریت دهبید اسپایدر دارای مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات می باشد.
به جرأت یکی از زیبا ترین و لوکس ترن سنگ های موجود بازار سنگ های اسلب هستند.
 
سنگ گرانیت ماگما گلد دارای زمینه کرم است که دارای لکه های طوسی و مشکی پرکلاغی است. سنگ گرانیت ماگما گلد یک گرانیت وارداتی است از کشور برزیل که به صورت اسلب وارد می گردد. سنگ گرانیت ماگما گلد از قیمت بالا برخوردار است و مشتریان به دلیل رنگ خاص و زیبایی منحصر به فردش به دنبال خرید آن هستند. این سنگ گران قیمت به صورت اسلب و بوک مچ استفاده می شود و مورد توجه طراحان و سازندگان ساختمان قرار گرفته است.
جهت مشاوره و تهیه سنگ با شماره 09154476393-09157080131 تماس بگیرید

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر