ایمیل

morvaridsanga@gmail.com

تلفن

09154476393

سنگ نمک
1399/6/22 0

سنگ نمک

سنگ نمک یک ماده معدنی است با نام شیمیایی سدیم کلرید که ظاهری سخت و بلورین همانند شیشه دارد که البته با نام هالیت هم معرفی می شود و این کانی قادر است تا انرژی های منفی را در هر فضایی از بین برده و خاصیت های فراوانی را از خود نشان دهد، در واقع این بلورهای درخشنده نمک می توانند در محیط اطراف خود حس آرامش را به وجود آورده و هر گونه حس تنفر و افسردگی را از افراد برطرف کنند. در زمینه خواص سنگ نمک لازم است بدانید، زمانی که نور خورشید به این سنگ بلورین تابیده می شود یک فرآیند شیمیایی با نام یونیزاسیون در ترکیبات سنگ نمک به وجود آمده و باعث می شود تا شارژ الکتریکی پدید آمده و همانند یک آهن ربا انرژی های منفی را به خود جذب می کند و همچنین سنگ نمک این کاربرد را دارد تا سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و عملکرد غدد تیروئید و البته غدد فوق کلیوی را افزایش دهد.

این سنگ همانند سنگ های اسلب ،  گرانیت ، گرانیت مشکی  از جمله زیبا ترین ها هستند و به نمای ساختمان جلوه ویژه ای میدهند .  
این ماده شگفت انگیز به خاطر ساختار اتمی الکتریکی اش قابلیت این را دارد که در تماس مستقیم با آن شارژ الکتریکی تولید شود و از لحاظ درمانی بر روی درمان اجزای مختلف بدن مانند غدد، قلب، ریه، کلیه  و پوست عملکرد شگفت انگیزی داشته باشد.
علاوه بر این پزشکان زیادی به دلیل ویژگی های درمانی سنگ نمک، آن را مانند یک داروی کاملا طبیعی برای امراض مختلف می شناسند و استفاده از سنگ نمک را به صورت های مختلفی مثل تنفس بخار آب نمک یا خوردن آن برای درمان بیماری های مختلفی توصیه کرده اند. به طور مثال این سنگ ها تولید کننده ذرات باردار هستند و  یون های منفی را درهوای پیرامون خود انتشار می دهند و به اصطلاح یونیزه می نمایند. تعداد بیشتر یون های منفی در فضا نسبت به یون های مثبت به معنی افزایش نشاط و سرحالی افرادی است که در آن محیط تنفس می کنند و برعکس غالب بودن تعداد یون های مثبت به تدریج سبب افسردگی و بی حالی افراد می شود. وجود این سنگ با یونیزه کردن هوای محیط مخصوصا به بیماران تنفسی کمک می کند تا راحت تر نفس بکشند. درکل علم پزشکی اعتقاد دارد تنفس در محیط بخار آب نمک می تواند به افراد در بهبود مشکلات تنفسی و قلبی شان کمک بزرگی کند.
 
خواص نمک سنگ برای افراد

نمک در هر دو نوع  چه به دست آمده از آب دریا و چه سنگ نمک، از دیرباز در یونان باستان شناخته شده و بعنوان یکی از مواد خوراکی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن به کار برده می شد. از قبل دور تاکنون، مردم نمک را بعنوان یک داروی طبیعی می شناسند.
.پزشکان یونان باستان، به بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی توصیه می دادند که بخار خارج شده از آب نمک را نفس بکشند.
ـ در نسخه هاي پزشکی رومی، ذکر شده هست که املاح نمک برای سلامت بسیار مفیدند.
ـ در جنگ جهانی دوم، پزشکان آلمانی برای درمان سربازان بیمار، از غارهایی که حاوی نمک فراوان بودند، بهرهگیری میکردند و این بیماران را به آن غارهای نمکی منتقل می‌کردند.
ـ در سال ۱۹۹۹ در لیتوانی، ۲۵۰ کودک و ۵۰۰ بزرگسال که به مشکلات تنفسی دچار بودند، در هر روز یک ساعت از سنگ نمک دریایی بهرهگیری کردند و از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر بهبود  یافتند. هیپوکراتس طبیبی یونانی  بود که به خواص استنشاق بخار آب‌ نمک اشاره کرده و آن را برای امراض تنفسی سودمند تشخیص داده بود.
سنگ نمک دراسترالیا، چین، کشور های عربی و اروپا با کاربردهای تزئینی و درمانی مورد بهره گیری قرار می گیرد. دانشگاه نیوساوت ولز در شهر سیدنی استرالیا هم خواص درمانی سنگ نمک را تأیید کرده هست.
چگونگی عملکرد سنگ نمک
طبق آخرین تحقیقات علمی، نشان داده شده بلورهای درخشنده نمک بعنوان یکی از منابع طبیعی ساخت کننده ي یون «ذرات باردار» شناخته شده‌اند. وقتی خورشید به این سنگ‌ها می‌تابد در آن انرژی خاصی ساخت می شود.
حتی تابش خورشید به بلورهای نمک نیمه شفاف هم باعث ساخت چنین انرژی طبیعی  می شود. اگرچه این فرآیند یونیزاسیون به چشم دیده نمی شود، ولی بدون تغییر دادن در کیفیت کریستال نمک، میلیونها بار این امر اتفاق می‌افتد.
برای مثال مثل فرآیندی هست که توسط برگ‌هاي گیاهان سبز و درختان به وجود می آید چرا که می‌دانیم در تنفس گیاهان از طریق برگ از یک طرف دی‌اکسیدکربن خطرناک جذب گیاه شده و از سوی دیگر اکسیژن حیات بخش ساخت می شود بدون این که صدمه‌اي به حیات درخت یا گیاه بخورد.

کریستال نمک یکی از معدود مواد معدنی هست که ساختار اتمی آن الکتریکی می باشد تا مولکولی، به خاطر همین ویژگی هست که  کریستال نمک میتواند از حالت بلوری دائماً به شکل مایع و بر تصویر تغییر حالت دهد.
برخی از خواص بلورهای رنگی درخشان نمک را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد.
بلور نارنجی: این نوع سنگ نمک احساس امن بودن را در انسان تقویت می‌کند و برای سیستم عصبی بسیار سودمند است. خلق و خو را آرام کرده، مزاج را مرتب و ادرار را آسان می‌کند.
بلور زرد: باعث فعال شدن پانکراس در بدن می‌شود و قوه ادراک عقلانی را افزایش می‌دهد.
بلور قرمز: جریان خون را سرعت می‌بخشد و نیز باعث افزایش نیروی تحرک می‌شود.
بلور سفید: خاصیت پاک کنندگی و زدودن دی‌اکسیدکربن را در محل زندگی و کار دارد.
بلور قهوه‌ای: به ایجاد یا تقویت حس تعادل در روح و جسم افراد کمک می‌کند.
بلور صورتی: حس همکاری و دوست‌داشتن را افزایش می‌دهد و در کل باعث بروز احساسات افراد می شود.
09154476393 - 09157080131 علیزاده

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر