ایمیل

تلفن

09154476393

استفاده سنگ گرانیت در معابر شهری

استفاده سنگ گرانیت در معابر شهری
1399/7/2 0

استفاده سنگ گرانیت در معابر شهری

استفاده سنگ گرانیت در معابر شهری
 
بیشترین کاربرد و استفاده سنگ گرانیت در معابر شهری از سنگ های جدول گرانیت , سنگ کوبیک, کف گرانیت, سنگ مالون گرانیت و همینطور سنگ دیوار گرانیت است در این مقاله قصد داریم دید جامعی راجب ویژگی ها و کاربرد هر یک از موارد ذکر شده را در معابر شهری بیان کنیم.
 
سنگ جدول گرانیت
به گفته سایت زرین استون مزایای استفاده از سنگ گرانیت جدول موارد زیر میباشند 
 
جدول سنگی گرانیت ، یکی از اقتصادي ترین و زیباترین مصالح ساختمانی و عمرانی در ایران است.جدول سـنگی بـا در نظـر گرفتن عمر آن و مقایسه با سایر مصالح از جمله بتن اقتصادي تر است. در حالی که عمر آن لااقل بیست برابر عمر بتن است. در ایـران سنگـهای مـختـلفـی از جمـله سنـگ کـریستال ســنـگ گـرانــیت و سنـگ تـراورتـن تــولـیـد مـی شــود. جـنـس سـنـگ جـدول بــا تـوجـه بـه مـوقـعـیـت جـغـرافـیـایـی و نـوع کـاربــری و نـیـاز مـشـتـری تـعـیـیـن می شــود جـدول سنـگی بـرای جـداســازی دو  فـضـا از یـکـدیـگر اسـتـفــاده می شـود.
 
 سنگ کوبیک و مالون
 
اگر به سنگ فرش خیابان ها دقت کرده باشید میبینید که این سنگ فرش از سنگ های مربع یا مستطیل های با ابعاد حدود 5 تا 10 سانتی متر تشکیل شده اند . سنگ کوبیک از جمله سنگ های ایده آل برای محوطه سازی است و به دلیل استحکام بسیار بالا قابل استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی می باشد . این سنگ همان سنگ گرانیت است که پس از استخراج از معدن به اشکال مکعبی شکل با سایزهای مشخص برش داده می شود. از این سنگ در بخش های گوناگونی از جمله محوطه‌سازی پارک‌ها، ویلاها، آب‌نما، جوی آب، سرعت‌گیر و دیوار چینی استفاده می شود . سنگ کوبیک دارای استحکام و مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل مختلفی همچون سایش، تغییرات آب و هوا، فشارهای ناگهانی و عوامل شیمیایی می‌باشد.
 
سنگ دیواره ها
سنگ های تراورتن ،گرانیت و سند استون از جمله سنگهایی اند که برای نمای خارجی ساختمان مناسب میباشند تراورتن ها در برابر سرما ،گرما،اشعه UVنور خورشید و رطوبت ، نسبت به سایر انواع سنگها مقاومت خوبی دارند.
البته اکثر گرانیت ها نیز این خصوصیات را دارند، اما بعضا رطوبت هوا ممکن است موجب اکسید شدن کانی های آهن موجود در سنگ شده و باعث نازیبا شدن ظاهر سنگ شود. و در برخی از سنگ های تیره، نور خورشید باعث می شود رنگ طبیعی سنگ تغییر کند. سنگ‌های گرانیت انواع مختلفی از نظر طرح و رنگ دارند و در سال‌های اخیر نوع مصنوعی آن‌ها نیز که خصوصیات سفارشی زیادی نیز دارند در بازار موجود شده‌اند. استفاده از گرانیت به عنوان دیوارپوش در مکان‌های صنعتی، ادارات، حمام و سرویس‌های بهداشتی رایج است. گرانیت با تنوع خوبی در طرح و رنگ‌های زیبایی در طبیعی به صورت طبیعی یافت می‌شود.
سنگ گرانیت دیواره های داخلی ساختمان میتواند از تمامی سنگ های ساختمانی انتخاب گردد . زیرا سنگ دیوار داخلی ساختمان در معرض ناملایمات جوی و فشار و سایش قرار ندارد و میتوان از انواع سنگ های ساختمانی با توجه به سلیقه و بودجه انتخاب کرد.
سنگ دیواره داخلی ساختمان اغلب بصورت طولی و در ساختمان های لوکس از سنگ اسلب در دیوار داخلی استفاده می نمایند.
09154476393 علیزاده

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر