ایمیل

morvaridsanga@gmail.com

تلفن

09154476393

سنگ تراورتن حاجی آباد
1399/9/9 0

سنگ تراورتن حاجی آباد

 
سنگ تراورتن حاجی آباد
 
سنگ تراورتن چیست ؟

نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ های رسوبی و تزیینی به شمار می‌رود. این سنگ ها به جا مانده از رسوبات چشمه های آب گرم هستند. حفرات موجود در این سنگ به دلیل فضای اشغال شده توسط گازهای موجود در آب های گرم منبع رسوب‌گذاری است. هرچه عناصر محلول در آب این منابع کمتر باشد، رنگ سنگ روشن تر خواهد بود. سنگ تراورتن در برابر تغییرات آب و هوایی و باران و برف مقاوم می باشد و از لحاظ رنگ بندی متنوع نیز هست، سنگ های تراورتن در طبیعت به رنگ های سفید، کرم، شکلاتی، قرمز، گردویی، زرد، لیمویی، سیلور و شکلاتی خود نمایی می کنند و برای استفاده از سنگ تراورتن هیچ محدوده فضایی تعریف نشده است. تراورتن ها می توانند هم در فضاهای بیرونی ساختمان ها و هم فضاهای داخلی قابل استفاده باشند.

 
سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد  یکی از شناخته شده ترین سنگ های ساختمانی است که برای سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ از جنس سنگ های تراورتن می باشد و تمام ویژگی های یک سنگ تراورتن خوب برای نما را داراست. جنس تراورتن آن نسبت به تراورتن های دیگر کمی محکم تر است که به اصطلاح آن را استخوانی می گویند. این جنس استخوانی باعث می شود سنگ در برابر ضربه و فشار احتمالی در حمل و نقل و نصب مقاوم تر بوده و از همه مهم تر ساب براقیت روی سنگ بهتری داشته باشد که براق بودن سنگ رابطه مستقیمی با جنس و نوع آن دارد.

سنگ تراورتن حاجی آباد از جنس سنگ های تراورتن است. تراکم و تخلخل (فاصله مولکولی) سنگ های تراورتن متفاوت است که این تخلخل فواید خاصی دارد. سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از سنگ هایی است که تخلخل نسبتا کم تری نسبت به سایر تراورتن ها دارد.

این سنگ بسیار مقاوم تر و محکم تر از دیگر سنگ های تراورتن می باشد و به جرأت می توان گفت یکی از بهترین سنگ های تراورتنی است که در دنیا وجود دارد. تخلخل پایین در سنگ تراورتن حاجی آباد باعث شده که این سنگ ساب (براق بودن سطح سنگ) بسیار خوبی به خود بگیرد، به طوری که این سنگ خاصیت آیینه پیدا کرده و تصاویر را منعکس می کند که در نوع خود یک مزیت بسیار عالی در سنگ های ساختمانی است.

 
ویژگی های سنگ تراورتن حاجی آباد

ضخامت این محصول 20 میلی متر است و در ابعاد 40 سانتی متری طولی عرضه می شود و محبوبیت بالایی بین طراحان نمای ساختمان دارد.

قیمت این سنگ نسبت به سنگ های تراورتن دیگر بسیار مناسب تر است.

سطح خارجی این سنگ به دلیل فراوری نشدن با رزین دارای سوراخ های ریز است. به همین دلیل استفاده از آن در مناطق سرد و پربارش توصیه نمی گردد.

این سنگ به دلیل برخورداری از رنگ زیبا مکمل خوبی برای طراحی در نما در کنار رنگ های دیگر از سنگ های متفاوت است.

در برابر ساییدگی، رنگ رفتگی، پریدگی و شکستگی بسیار مقاوم است و استحکام خیلی زیادی دارد.

ظاهر بسیار زیبای آن نمای شیک و لوکسی به ساختمان می دهد.

وزن آن نسبت به سنگ های دیگر سبک تر است و در نتیجه وزن ساختمان را کاهش می دهد.

 
معادن سنگ تراورتن حاجی آباد
سنگ تراورتن حاجی آباد از معادن سنگ استان مرکزی استخراج می شود.
 
جهت اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید با مجموعه های سنگ گرانیت مروارید مشهد ؛ زرین استون و مستر استون در ارتباط باشید.

شماره تماس 09154476393 ایوب علیزاده
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر