ایمیل

morvaridsanga@gmail.com

تلفن

09154476393

سنگ گرانیت نهبندان
1399/9/4 0

سنگ گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان

میتوان به جرأت گفت سنگ گرانیت نهبندان از پرفروش ترین و پر مخاطب ترین سنگ های بازار است که به دلیل وجود منابع زیاد در کشور کاربرد آن هم بسیار زیاد شده. این سنگ در رنگ های خاکستری و کرم مایل به صورتی و پرتقالی قابل عرضه می باشد کیفیت بالا و ماندگاری و دوام این سنگ از جمله ویژگی های بارز این سنگ به شمار می رود که این سنگ را جزء پر مخاطب ترین سنگ های حال حاضر بازار سنگ ایران قرار داده است.

سنگ گرانیت نهبندان دارای زمینه ای روشن با رنگ خاکستری، کرم و پرتقالی است که از سنگ گرانیت مروارید مشهد گل پنبه ای تر یا اصطلاحا دارای دانه های رنگی درست تری است.
درجات پایین این سنگ دارای لکه های مشکی و خاکستری است. ساب پذیری، مقاومت فشاری و سایشی بالا و جذب آب پایین از ویژگی های ذاتی این سنگ است.
سنگ گرانیت نهبندان در مقابل عوامل جوی از جمله باران های اسیدی، سرما و گرما، مواد قلیایی، ضربه و فشار مقاومت خوبی دارد. سنگ گرانیت نهبندان مناسب برای سنگ فرش ساختمان های اداری و تجاری، سنگفرش پارکینگ، نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد. سنگ گرانیت نهبندان فلیم شده و سنگ کوبیک نهبندان جهت سنگفرش محوطه بسیار مناسب است همچنین از سنگ گرانیت نهبندان برای تهیه جداول سنگی نیز استفاده می شود. رنگ روشن، یکنواختی، مقاومت بالای و تولید انبوه سنگ گرانیت نهبندان از بارزترین ویژگی های این سنگ است.

 
موارد کاربرد سنگ گرانیت نهبندان

سنگفرش فضای داخلی ساختمان
سنگفرش فضای خارجی ساختمان
سنگفرش محوطه و پیاده رو ها
سنگفرش سوله های صنعتی، بهداشتی و غذایی
نمای بیرونی و اصلی
دیواره ها و کف پارکینگ
بدنه راه پله و سنگ پله
جدول سنگی
الزامات فیزیکی گرانیت نهبندان طبق استاندارد وزارت صنعت معدن تجارت

حداقل استحکام فشاری، استحکام خمشی و ضریب گسیختگی باید از حداقل متوسط استحکام بیشتر باشد. گرانیت باید سالم، بادوام، عاری از خرده های سنگ، ترک، رگه های باز، حفره ها، یا دیگر نواقصی باشد که ممکن است به انسجام ساختاری در زمینه استفاده مورد نظر آسیب رساند. گرانیت باید عاری از کانی هایی باشد که در شرایط طبیعی مصرف، ممکن است به صورت لکه های نامطلوب به نظر برسد همچنین این سنگ باید بافت و رنگ مطلوب، با تفاوت های طبیعی قابل قبولی داشته باشد.

 
درجه بندی انواع گرانیت نهبندان 

درجه بندی (سورت بندی) سنگ های گرانیت را در بازار فروش سنگ به صورت سه درجه سوپر، ممتاز و یک تفکیک می ­نمایند. پارامترهای تعیین کننده درجه‌بندی سنگ گرانیت عبارتند از :
نوع سنگ
نداشتن غده و شالی
درجه بندی دقیق و حداقل بازی رنگ
قطر سنگ
گونیا بودن ابعاد سنگ
ساب سنگ

لب پر نبودن سنگ
 
معادن

معادن سنگ گرانیت نهبندان در استان خراسان جنوبی شهرستان نهبندان و با استخراج ماهیانه بیش از 45 هزار تن واقع شده اند.

این ها گوشه ای از اطلاعات درباره سنگ گرانیت نهبندان بود برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره 09154476393تماس بگیرید.
 

    نظرات کاربران پیرامون این مطلب

    انصراف از پاسخ به کاربر